вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna ekspresowo się destruują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий