пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic mocno nie podkreśli linii trawnika bądź kwiatów jak małe żywe plot.

Niezmiernie wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w razie potrzeby zacienia okoliczne domy a także ulice. Żeby zrobić taki plot rośliny zasadzamy dookoła granic posiadłości. Jeżeli mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, jaka ponadto dostarcza orzeszki. Jeśli wolimy by nasze żywe plot było niesłychanie postawne a zarazem wąskie to w cieniu można je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu powszechnego albo klonu. Należy mieć na uwadze jednakże, że jak rośliny nas przewyższa, ich zmniejszanie będzie bardzo kłopotliwe.

Nic tak nie podkreśli linii trawy względnie kwietnika jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawnik, jak i rabaty nie zawsze chcą dobrze rosnąc w wyznaczonych terenach, małe drzewa umieją utrzymać naturalne bogactwo w ryzach lub zasłonią gołe wycinki gleby. Ślicznie ukształtowany mały żywopłot sam notabene wystarczy za ozdobę ogródka. Na zielone parkany nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, których się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w ciemnych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast dekorują je małe jabłuszka, jakie można przerobić na przetwory.

Niskie względnie duże roślinne ogrodzenia można otrzymać z drzew iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy bywają znacznie droższe niż odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej znosi brak słońca cis pospolity. Często szeroko się rozrasta oraz trzeba go obcinać, jakkolwiek jego formę Cis jest dozwolone zostawić samopas.Będzie migiem wschodził natomiast uchowa filarowy kształt.

Gdyby wasz zakątek jest dosyć ciemny, powinno się aby żywy częstokół rozświetlić kolorowymi kropkami. Poniektóre z cienioznośnych typów maja przemiany o jasnych albo pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w najwyższym stopniu jaskrawe w słońcu, niemniej jednak nawet w śladzie listowie zostają wcale jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий